Ve spolupráci s pracovištěm Laser Centrum Anděl, Praha 5, K. Engliše 3221/2, www.lcandel.cz jsme zahájili ošetřování sliznice pochvy laserovým vlněním.

Tato metoda umožňuje navrátit pevnost sliznice a podslizničních struktur vagíny u žen po porodu i u žen v období přechodu .

Laser Fotona Dynamis XS se speciální koncovkou určenou ke gynekologickým ošetřením dosáhne zpevnění a zvýšení pružnosti pochvy a poševního vchodu. Zabrání poklesu dělohy, sníží projevy stresové inkontinence, kdy ženy pociťují únik moči při poskočení nebo zakašlání. Snížená pružnost poševní sliznice a pokles pánevních orgánů většinou souvisí s vaginálními porody, ale patří i k přirozenému stárnutí.

Při laserovém vaginálním ošetření dochází k intenzivnímu kontrolovanému prohřívání vaginální sliznice a podslizničního vaziva s efektem neokolagenze, kdy dochází k novotvorbě kolagenních vláken, zvyšuje se pružnost a elasticita tkáně. Při ošetření vnějších rodidel dochází ke zrůžovění pokožky a zpevňuje se poševní vchod. Po opakovaném vnitřním ošetření dochází ke zpevnění poševní sliznice a zlepšení lubrikace.

Ošetření je zcela neinvazivní, ženy mohou přechodně pociťovat mírné pálení. Zákrok je prováděn bez anestezie a trvá přibližně 30 minut, není vyžadována žádná rekonvalescence oproti operačním řešením. Po ošetření můžete cítit dočasný otok, který po 1–2 dnech odezní. Tvorba nových vláken probíhá po dobu 120 dnů, ošetření se obvykle provádí 2–3x v odstupu 1 měsíce, u těžších atrofií se zákrok opakuje vícekrát. Novotvořená vlákna brání návratu ke stavu před kompletním laserovým ošetřením. Pro prodloužení efektu ošetření je vhodné zákrok po roce opakovat.

Výsledkem ošetření je celkové omlazení a zpevnění intimních partií.

Další informace žádejte v ordinaci ProfiGyn.

facebook_page_plugin