Dlouhé čekání na miminko bývá pro ženy velmi stresující a v některých případech téměř nekonečné. O problémech s otěhotněním mluvíme po roce neúspěšného snažení u žen do 30 let věku, u starších pak již po 6 měsících nechráněných styků za účelem otěhotnění.  Je třeba zdůraznit, že „snažení“ znamená provozovat minimálně 3 x týdně nechráněný styk. Párům přejícím si počít potomka však nedoporučujeme striktní časování pohlavních styků pouze na dobu předpokládané ovulace, zbytečně to zvyšuje stres a frustraci obou partnerů…

Se zvyšujícím se věkem žen i mužů rozhodujících se pro reprodukci stoupá i počet párů, kde může být neúspěšná snaha o početí způsobena zdravotními, mnohdy i skrytými problémy.  Proto jsme pro naše klientky připravili možnost nadstandardní prekoncepční péče.  

Co tedy obsahuje náš  Balíček intenzivní prekoncepční péče ?

Jedná se o opakované ultrazvukové vyšetření s cílenou kontrolou ovulace na rámec úhrady zdravotní pojišťovny po dobu tří cyklů.  Indukce ovulace antiestrogeny - Clostilbegyt, pokud je toto indikováno,a zpřesnění doby ovulace. 

Součástí balíčku je i hormonální profil, buď se zaměřením jen na pohlavní hormony a jejich nadřazené „řídící“ hormony, nebo rozšíření i na vyšetření funkce štítné žlázy, jenž může plodnost ženy významně ovlivnit. Nedílnou součástí je samozřejmě i odborná konzultace s lékařem.

Pro muže máme připravený domácí orientační test spermatu.

Odběry krve zahrnují analýzu těchto hormonů:

  • anti TPO, TSH, T3  (štítná žláza)
  • LH,   FSH ,  PROLAKTIN    (hypofýza)
  • PROGESTERON  - odběr po předpokládané ovulaci (15. ) 17. – 20. den cyklu  (vaječníky)

Balíček intenzivní prekoncepční péče: 2 800 Kč.

Tento balíček mohou využít i klientky neregistrované v naší ordinaci.

Cena pro neregistrovanou klientku se navyšuje o 500 Kč, pokud má aktuální gynekologické vyšetření včetně cytologie.

 

 

 

facebook_page_plugin